24 Şubat 2009 Salı

Mat 1. Bölüm Fragmanı (Trailer)

Mat 1. Bölüm Fragmanı (Trailer)

Mat 1. Bölüm Konusu (Özeti)

Ülkemizde yayınlanıdğı zamanlardan beri ilgimi çeken C.S.İ adlı dizi nihayet trt nin kanatları altında üülkemizde mat adıyla hayata geçiriliyor.Dizi çok iddialı zira öyküsünü bir dönem Adli Tıp Kurumu Başkanlığı da yapmış olan Prof. Oğuz Polat yazdı.

MAT, her gün yaşamda karşımıza çıkan bazıları sansasyonel, bazıları ise hiç kimsenin duymadığı suçları, özellikle de cinayetleri aydınlatmaya çalışan bir grup adli tıpçının hikayesini anlatıyor. Dizide şiddetin, kanlı sahnelerin kullanımı yerine, akıl ve zekanın metodolojik olarak kullanılmasıyla suç dünyasının nasıl alt edilebileceği anlatılmaya çalışılacak.

Burada kaba kuvvetin değil, bilimin problem çözücü gücüne vurgu yapılacak. Ocak ayı sonunda TRT 1′de yayınlanacak dizi için laboratuvar ve morg gerçekle birebir boyutlarda sette kuruldu. Ayrıca dizideki olayların çözümünde “adli animasyon” tekniği de kullanılacak. Adli animasyonla kurşunun vücut içinde nasıl yol aldığı ve yaraların hangi organlara zarar vererek ölümün nasıl gerçekleştiği de seyircilere anlatılacak.

Dizi, çocukların televizyon izlemediği saatlerde yayınlanacak. Daha önce Kutsal Damacana filmini çeken Kamil Aydın’ın yönetmenliğini üstlendiği dizinin başrollerinde Demir Karahan, İbrahim Çelikkol ve Nefise Karatay yer alıyor. Demir Karahan, ekibe başkanlık eden adli tıp profesörünü, İbrahim Çelikkol bir adli tıp doçentini, Nefise Karatay da adli psikolog rollerindeler. Dizinin yapımcılığını ise Ercan ve Gülümsün Saatçi üstleniyor.


Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

0 yorum: on "Mat 1. Bölüm Fragmanı (Trailer)"

Yorum Gönder

YORUM YAPIN

Related Posts with Thumbnails

Zirve100 Toplist
site ekle Music Art Blogs - BlogCatalog Blog Directory